نتایج: ١٣ مورد یافت گردید.
توسعه یک سبک بازی تهاجمی - ضدحمله - ۱۳۹۱/۹/۲۸
توسعه یک سبک بازی تهاجمی یکی از مهم ترین وظایف یک مربی می باشد. برخی از اهداف مربیان تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف گروه و یافتن راه حلی است که تیم را برای رساندن به حداکثر توانایی های بالقوه خود قادر سازد. در سطوح بالا (باشگاه ها یا تیم های ملی)، توسعه فردی و گروهی مهم است، اما برد فاکتور مهمی در سنجش موفقیت می باشد.
ارزیابی بسکتبال تهاجمی - ۱۳۹۱/۹/۲۸
در مسابقات جهانی سال 2002 که در ایندیانا پلیس شهر ایندیانا برگزار شد، روشن بود که بعضی از تیم های ملی در مقابل امریکا به مشکل خواهند خورد. دلایل زیادی برای این موضوع ارائه شده است. با این حال، گفته شده است که امریکا تمامی بهترین بازیکنان خود را نفرستاده است و یا آن که آنها برای مسابقات آماده نشده اند. با این حال که چه اتفاقی در زمین رخ داده است، به منظور ارزیابی فاصله استعدادها که واقعا هم کم شده است، نیازمند بررسی دقیق می باشیم.
ضدحمله اولیه و ثانویه - ۱۳۹۱/۹/۲۸
اگر ما در میان مربیان، بازیکنان و علاقمندان بسکتبال بررسی کنیم به این نتیجه می رسیم که اکثریت قریب به اتفاق طرفدار ضدحمله هستند. اگر این بررسی قبل از فصل شروع شود، تمامی مربیان خواهند گفت که آن ها می خواهند به روش ضدحمله بازی کنند
بازی ضدحمله انتقالی(TRANSITION)و تبدیل به حمله ثانویه - ۱۳۹۱/۹/۲۸
انتقال سریع فرصت های بی شمار اقدام 3 امتیازی و حمله به سمت سبد بدون دفاع را در بازی بسکتبال را موجب می شود که باعث ایجاد هیجان بسیار و کسب راحت امتیاز می شود. نکات زیر تفکراتی در زمینه بازی انتقالی و تبدیل به حمله ثانویه می باشند.
[نویسنده: استیو ویتی Steve Witty]
تمرینات ضدحمله - ۱۳۹۱/۹/۲۸
10 تمرین کاربردی جاپ شده در مجلهFIBA Assist برای انتقال توپ از دفاع به حمله (ضد حمله)
انتقال از حمله به دفاع و بلعکس - ۱۳۹۱/۹/۲۸
انتقال یکی از جنبه های خارق العاده در کل بسکتبال می باشد. وضعیت توپ به کرات تغییر می کند و بازیکنان به سرعت از حمله به دفاع و بلعکس تغییر موضع می دهند. بازیکنان باید بتوانند با این انواع تغییر موضع خود را وفق دهند
[نویسنده: کلودیو پاپینی Claudio Papini]
سازماندهی بازی بسکتبال - ۱۳۹۱/۹/۲۸
در این مقاله ما با چگونگی سازماندهی یک تیم بسکتبال اعم از مربی تا بازیکنان و نکات قابل توجهی که باید در طول بازی انجام دهیم مواجه می شویم
[نویسنده: رضا محمدی منش]
تمرینات انتقال به دفاع از بیل فاستر Bill Foster - ۱۳۹۱/۹/۲۸
من ضربه زیادی در هنگام انتقال به دفاع در مسابقات بسکتبال به خاطر این که بچه های کالج ما سرعت کمتری نسبت به کالج های دیگر دارند، خورده ام. با وجود مشکل سرعت ما احساس کردیم که مجبوریم که هوشیاری تیم را هم در دفاع و هم در حمله بالا ببریم. این دقیقا ً همان موضوعی است که می خواهم راجع به آن صحبت کنم. من تمرینات بسکتبال و ایده هایی برای بالا بردن توانایی تنظیم دفاع بسکتبال با حداکثر سرعت ممکن ارائه خواهم داد.
[نویسنده: رضا محمدی منش]
تبدیل و انتقال باب نایت (Bob Knight) - ۱۳۹۱/۹/۲۸
به عنوان مربی بسکتبال ما در مورد دو موضوع صحبت می کنیم: حمله و دفاع. مطلب سومی هم وجود دارد که ما آن را فراموش می کنیم و اهمیت بسیاری هم دارد. آن عبارتست از تبدیل دفاع به حمله و حمله به دفاع.
[نویسنده: رضا محمدی منش]
ضد حمله جری ولش (Jerry Welsh) - ۱۳۹۱/۹/۲۸
فلسفه ما در مورد ضد حمله این است که پس از مالکیت توپ با یک سازماندهی منظم به سرعت به زمین حریف حرکت کنیم .
[نویسنده: رضا محمدی منش]
نمایش:
١٠
١
...
به صفحه

 

 تمامی حقوق متعلق است به Slam.ir

برنامه نویسی وب || پشتیبانی || پرتال || توسعه نرم افزار خاتم