نتایج: ٩ مورد یافت گردید.
اصول دفاع پرس جری تارکانیان Jerry Tarkanian -
دفاع پرس بسکتبال به این خاطر طراحی شده تا این که حمله را مجبور به انجام کارهایی کند که معمولا انجام نمی دهد. پرس می تواند آنها را مجبور کند که یا سرعت خود را بالاتر ببرند و یا بسیار کند حرکت کنند که این نیز باعث بوجود آمدن اشتباهات زیادی می شود.
[نویسنده: رضا محمدی منش]
مقاله دفاع پرس از دیدگاه رالف میلر Ralph Miller -
روش بازی ما به پرس و تحت فشار قرار دادن حریف بستگی دارد. ما از تاکتیک پرس در دفاع و حمله بسکتبال استفاده می کنیم تا استراحت حریف را در مواقع مبادله توپ با یکدیگر از آنها بگیریم. در حمله و دفاع بسکتبال هر دو باید از این تاکتیک فشار استفاده شود تا این استراحت از بین برود و لازمه آن نیز تبدیل فوری دفاع به حمله و حمله به دفاع است.
[نویسنده: رضا محمدی منش]
دفاع در سمت قوی Strong side و ضعیف Weak side در دفاع بسکتبال -
جهت آموزش چگونگی دفاع از مهاجمین بدون توپ بسکتبال، زمین بسکتبال به دو منطقه قوی (Strong side) و ضعیف یا کمکی (Weak side or Help side) تقسیم می شود.
[نویسنده: صفاعلی کمالیان]
دفاع منطقه ای 1-1-2-1 بسکتبال یا دفاع لوزی یا Diamond -
از دفاع منطقه ای 1-1-2-1 بسکتبال، رای اعمال فشار دفاعی در جلوی زمین تیم بسکتبال مدافع و ایجاد تله در آنجا استفاده می شود و هدف از آن ایجاد تخلف 8 ثانیه توسط تیم مهاجم و یا از دست دادن مقداری از زمان مالکیت توپ بسکتبال می باشد. برای اجرای این دفاع می بایست از بازیکنانی با آمادگی جسمانی بالا استفاده کنیم.
[نویسنده: صفاعلی کمالیان]
سیستم بسکتبال - دفاع منطقه ای 2-2-1 بسکتبال -
از جمله دفاع هایی است که در بازی های بسکتبال اصول آن بدرستی اجرا نمی شود. از نقاط ضعف این دفاع، حفاظت منطقه ی پست بالا یا همان High Post می باشد. با این حال از این دفاع در بسیاری از مسابقات بخصوص در سطح متوسط و پایین و حتی پیشرفته استفاده می شود.
[نویسنده: امید احمدی]
سیستم بسکتبال - دفاع منطقه ای 2-3 بسکتبال -
یکی دیگر از دفاع های منطقه ای در ورزش بسکتبال، دقاع منطقه ای 2-3 می باشد که نسبت به دفاع های دیگر کمتر استفاده می شود و دارای نقطه ضعف هایی از قبیل شوت پذیری از راس 3 امتیازی، می باشد. البته این دفاع به خوبی از منطقه ی ذوزنقه محافظت و دفاع می کند.
[نویسنده: امید احمدی]
سیستم بسکتبال - دفاع منطقه ای 1-3-1 بسکتبال -
یکی از دفاع های موثر و خوب در مقابل تیم هایی که شوت زن های قوی و ریباند های ضعیف دارند، می باشد. این دفاع نیازمند بازیکنان سریع است. یک بسکتبالیست خوب و حرفه ای این دفاع را باید به راحتی انجام دهد.
[نویسنده: امید احمدی]
سیستم بسکتبال - دفاع منطقه ای 3-2 یا 2-1-2 بسکتبال -
دفاع منطقه ای 3-2 یکی از دفاع های خوب و موثر برای افزایش قدرت ریباند تیمی است. این دفاع برخلاف تصور خیلی ها از قدرت و تحرک بالایی برخوردار است
[نویسنده: امید احمدی]
نمایش:
١٠
...
١
به صفحه

 

 تمامی حقوق متعلق است به Slam.ir

برنامه نویسی وب || پشتیبانی || پرتال || توسعه نرم افزار خاتم